Jak si zjednodušit opravy střech a fasád domů

fasady

Chcete se pustit do opravy střech nebo fasády? Nebo v této oblasti nabízíte své služby a toužíte si práci maximálně zjednodušit? Přečtěte si praktické tipy, jak toho dosáhnout

Když žebřík nestačí

Pokud opravujete střechu nebo fasádu domu, budete se zpravidla potřebovat dostat do výšky. Toho můžete dosáhnout více způsoby. Většině lidí pravděpodobně jako první vyvstane na mysli klasický žebřík. Pravdou ovšem zůstává, že takové řešení nemusí být v mnoha případech úplně šťastné a bezpečné.

Pokud při práci nechcete zbytečně riskovat, vyplatí se místo toho využít pronájem vysokozdvižné plošiny. Jedná se o stroj, díky kterému se bezpečně dopravíte do požadované výšky. Na takové plošině můžete pohodlně stát na rovném stabilním povrchu, čímž získáte možnost mnohem lepší manévrovatelnosti v porovnání s klasickým žebříkem nebo jinou amatérskou konstrukcí.

S pracovní plošinou můžete lépe pracovat v týmu

Díky pracovním plošinám budete moct pohodlně pracovat i ve dvojici, což vám mnohdy opravu fasády nebo střechy výrazně usnadní. Pokud byste se totiž rozhodli pro žebřík, mohla by pro vás být celková manipulace s ním poměrně obtížná. Zároveň byste se v takovém případě hůře koordinovali s vašimi spolupracovníky.

Vyberte si pracovní plošinu, která vám bude vyhovovat

Pokud tento stroj plánujete používat dlouhodobě, pravděpodobně se budete zajímat o prodej pracovních plošin. Pro jednorázové využití ale více oceníte možnost krátkodobého pronájmu podle vašich potřeb. V obou případech přitom můžete vybírat z různých typů strojů, přičemž každý z nich je vhodný pro jiné podmínky.

Nůžkové plošiny

Tato varianta je vhodná pro výškové práce, při kterých se s pracovní plošinou potřebujete dostat kolmo vzhůru. Většina modelů se pyšní vysokou nosností v pracovním koši.

Kloubové plošiny

Kloubové plošiny nachází při opravách střech časté uplatnění. Díky kloubovému rameni s nimi totiž skvěle dosáhnete vysoko a zároveň do strany.

Sloupové pracovní plošiny

Tyto pracovní plošiny často využívají zákazníci, kteří vykonávají nejrůznější údržbové práce, mezi které může patřit i oprava fasády.

Teleskopické pracovní plošiny

Pokud potřebujete dosáhnout opravdu vysoko a zároveň do strany, možná oceníte takzvané teleskopické pracovní plošiny. Hodí se také pro situace, kdy vám terén a další překážky zabraňují postavit plošinu do blízkosti domu.

Přívěsné pracovní plošiny

Tato varianta najde uplatnění zejména v těch případech, kdy práci provádíte v opravdu náročném terénu a potřebujete dosáhnout většího stupně náklonu než 5°.

Pracovní plošiny dokáží být nápomocné i při dalších výškových pracech. Opravy střech a fasád jsou tedy jen pomyslnou špičkou činností, pro které můžete tyto stroje využít.

Komentáře