Když řádí živly, je dobré mít kvalitní majetkové pojištění!

Za rok 2020 řešily pojišťovny 83 000 škod z povodní, vichřic nebo krupobití v celkové částce
3 miliardy korun, jedná se o největší počet živelních škod za uplynulou dekádu. Jak jste na tom s pojištěním majetku vy? Podle odborníků polovina majitelů nemovitostí je má pojištěné špatně, nevhodnou nebo zastaralou pojistkou, případně vůbec. Živly přitom zastavit nejde a letošní rok je co se týče krupobití nebo vichřic opět rekordní, je proto na čase myslet na kvalitní pojištění, bez něj totiž zůstanou jen oči pro pláč.

Mít majetek v suchu

V uplynulém roce sice nejvíce řádily přírodní živly, nemusí však jít vždy jen o ně, nejčastějšími škodami totiž bývají vodovodní v bytech a domech. I ty dokáží napáchat velké škody, byť průměrná částka se pohybuje okolo 30 000 korun. Z toho důvodu je vhodné mít uzavřené kvalitní majetkové pojištění, které škody při těchto haváriích uhradí. Nezbytné je vybrat správný pojistný produkt, protože ne všechny se týkají budovy nebo domácnosti.

Záměna pojistných produktů

Právě u pojištění nemovitosti a domácnosti dochází k nejčastějším chybám. Tyto dva produkty se sice vždy týkají nemovitosti jako takové, ale každá pojistka se zaměřuje na něco jiného. Zatímco u pojištění nemovitosti jde o stavbu jako takovou se všemi pevnými součástmi, u pojištění bytu a domácnosti naopak o samotné vybavení, nábytek, ale také osobní nebo sportovní věci. Při sjednávání pojištění proto dbejte na správný výběr, případně uzavřete komplexní pojištění, které kryje oboje škody, k tomu je součástí pojištění občanské odpovědnosti.

Pojistka na blbost při prasklé trubce

Při vytopení sousedů totiž pojištění nemovitosti ani domácnosti nepomůže vzhledem k tomu, že škoda vznikla jinde. Zde je vhodná jedině pojistka na blbost, jak se pojištění občanské odpovědnosti přezdívá. U pojišťovny ERGO je zdarma součástí pojištění Bezpečný domov PLUS, vztahuje se na všechny členy domácnosti a má dokonce celosvětovou platnost, což se hodí při výletech přes hranice i na dovolenou u moře.

Komentáře