Krátkodobý pronájem může přinést opravdu zajímavý zisk

Pokud vlastníte nějakou nemovitost a nebydlíte v ní, byla by přeci škoda nenechat ji na sebe vydělat. A nejen to, díky pronájmu si můžete přijít na slušný přivýdělek. Pokud ale žijete ve větším městě, kde je velký pohyb turistů – a ti hledají dnem i nocí ekonomické ubytování relativně nedaleko od centra, není od věci zvážit pronájem v krátkodobém horizontu. Tedy například na dva dny nebo týden, zvláště zahraniční turisté podobné nabídky velmi rádi uvítají!

Vše můžete nechat i na profesionálech

Pracnou agendu samozřejmě nemusíte vyřizovat sami, zvláště pokud to máte k bytu daleko. Existují totiž specialisté, kteří se o všechny náležitosti rádi postarají. Správa pronájmu bytu je připravena, v Praze tak můžete nechat svou nemovitost – garsonku, 1+1 nebo i pětipokojový byt – nechat přímo královsky vydělávat.

Samozřejmostí jsou profesionální fotografie bytu, které přivedou nové klienty a také úprava cen, podle toho, jak vypadá aktuální situace na trhu. Špičkový úklid a nonstop servis pro požadavky hostů, to vše je samozřejmostí. Je přitom celá řada možností, kde inzerovat nabídky. Tým profesionálů se o podobné věci postará a vy nebudete muset nic dalšího řešit.

Nezávazná kalkulace je určitě možná

Zajímají vás podrobnosti, máte nemovitost, která nevydělává tolik, kolik byste si původně představovali? Pak se nabízí kalkulace správy Airbnb, kam zadáte jen několik málo základních údajů o vaší nemovitosti. Obratem pak dostanete propočty, na kolik tisíc korun týdně, měsíčně nebo ročně byste se mohli s čistým ziskem dostat.

Ono, držet nemovitost v Praze, má jednu velkou výhodu. Počítá se tu do budoucna ještě s dalším růstem cen, protože pražská ekonomika a kupní síla obyvatel je poněkud odlišná od dalších českých regionů, zejména pak například Ústeckého kraje.

Komentáře