Proč pojistit své bydlení? Důvodů je mnoho

Je jedno, jestli bydlíte v domě nebo v bytě. Vždy je dobré mít na paměti, že se v souvislosti s vaším bydlením může přihodit něco neočekávaného, co povede k nemalé škodě. O co se může jednat? Mezi hlavní příčiny problémů se řadí počasí, elektřina, popřípadě vandal či zloděj.

Jak se s takovou škodou vypořádat? Může ji celou proplatit pojišťovna. Tedy pokud máte vhodnou pojistku. My se podíváme na důvody, proč ji sjednat.

Existuje ve dvou variantách

Prvním důvodem je to, že můžete plně pojistit jakékoliv obydlí. Pojistka existuje ve dvou variantách. První je pojištění domácnosti, které se vztahuje hlavně na interiér. Druhou variantou je takzvané pojištění nemovitosti. To se vztahuje na stavbu jako takovou, ale třeba i okolní pozemek. Pokud máte rodinný dům, doporučujeme mít obě pojistky najednou.

Cena není vysoká

Dalším důvodem pro sjednání pojistky je také to, že její cena není nijak vysoká. Samozřejmostí je, že ji může ovlivňovat celá řada různých věcí. Máme na mysli třeba konkrétní pojišťovnu, výše pojistných limit, nebo také rozsah pojištění. Že je cena příznivá, to může ukázat kalkulačka pro pojištění nemovitosti, kde si lze jednoduše navolit požadovaný rozsah, stejně jako si lze porovnat jednotlivé pojistky na trhu. A tak získat pojistnou ochranu, která bude cenově tou nejvýhodnější, která se aktuálně na trhu nabízí.

Sjednání je hračkou

I toto je důvod, proč pojistku mít. Rozhodně se není třeba obávat toho, že by její sjednání bylo jakkoliv složité a komplikované. Je tomu právě naopak. Můžete jít na pobočku pojišťovny, je možné oslovit pojistného agenta, stejně jako je možné zůstat doma. A to z důvodu, že daný typ pojistky je možné sjednat i přes internet. Stačí k tomu v podstatě jenom pár minut a vše je hotovo. Ideálním, jak hned po koupi nic nepodcenit a získat maximální možnou ochranu od první chvíle.

Komentáře