Spočítat hypotéku online už dávno nestačí. Jak ji tedy získat?

Už jste si na nějaké online kalkulačce zkoušeli spočítat hypotéku, abyste věděli, na jak vysokou hypotéku dosáhnete? Ať už vám vyšel jakýkoliv výsledek, berte ho s nadhledem a pouze jako orientační. Skutečnost při výpočtu hypotéky a plnění jednotlivých podmínek už není to, co dříve. V naprosté většině případů totiž kalkulačky fungují pouze jako formuláře pro sběr kontaktů. Ty pak využije banka pro sebe nebo je provozovatel kalkulačky prodává finančním poradcům. Jak tedy získat výhodnější nabídky a ideální řešení?

Hypotéky

S tím, jakou vybrat hypotéku, jak jí nastavit a co si k ní pořídit nebo ne, vám poradí zkušený hypoteční specialista. Není zavázán jedné bance, ale má k dispozici všechny banky, stavební spořitelny a třeba i nebankovní společnosti. Klientům neprodává hypotéku, ale poskytuje kompletní servis pro hypotéky. Vše totiž začíná nezbytnou konzultací, kalkulací vašich možností a volbou vhodného způsobu i poskytovatele úvěru. Při základní kalkulaci pak zjistíte nejen na jak vysokou hypotéku dosáhnete, ale hlavně jestli splňujete nové podmínky.

Spočítat hypotéku nestačí, nyní musíte splnit i 3 hlavní podmínky

Od října 2018 zavedla Česká národní banka přísnější regulaci hypoték a úvěrů obecně. Nyní už je potřeba dodržet limit pro maximální výši 80% LTV (výše úvěru oproti ceně nemovitosti, kterou ručíte), dále maximální výše všech dluhů, půjček a úvěru, která je dána násobkem devíti čistých ročních příjmů žadatelů.

Poslední, a nejzásadnější omezení hypoték od ČNB je maximální měsíční zadluženost 45%. Součet všech splácených půjček, úvěrů, leasingů a splátky hypotéky v jednom měsíci nesmí překročit 45% čistých měsíčních příjmů domácnosti. To znamená, že na každých 100.000 Kč měsíčních příjmů nesmíte mít splátky úvěrů vyšší, než 45.000 Kč (45%). V některých případech mohou banky tolerovat 50%.

Nechte si spočítat hypotéku a získejte výhody

Na www.spocitathypoteku.cz získáte nejen veškeré potřebné služby, ale zejména informace, které vám v bance nesdělí. Ať už jde o způsoby levnějšího splácení, kombinace řešení atd. nebo zajištění kompletní služby pro získání hypotéky i pro vyplacení hypotéky dle úvěrové smlouvy. Podpisem hypotéky to totiž nekončí.

Komentáře