I první bydlení může být útulné. Jde to levně!

Konečně se vám plní sen a plánujete přestěhování do prvního vlastního bydlení nebo pronájmu. Zkrátka a dobře někam, kde budete vlastními pány, a nebudou na vás dohlížet rodiče. Je to velká věc, o tom žádná, ale kde vzít dostatek peněz na základní vybavení a zařízení? Pokud nemáte na účtu stovky ani desítky tisíc a nechcete nepříjemnou finanční situaci obcházet úvěrem, držte se následujících tipů. Prozradíme vám, jak si domov zařídit levně, a přitom velmi útulně.

Skvělé kousky z druhé ruky

Bazar není sprosté slovo. Když nejsou finance na nový nábytek, poohlédněte se na inzertních serverech po zachovalých kouscích, kterých se chtějí původní majitelé zbavit za pár korun. Divili byste se, na jaké skvosty lze při důsledném pátrání narazit. Možná budete mít štěstí a zařídíte si touto cestou většinu místností. Nemusíte se přitom omezovat pouze na virtuální svět, třeba máte ve svém okolí kamenný bazar a každý den kolem něj chodíte bez povšimnutí. Udělejte si chvilku čas a napravte to.

Stylový bytový textil

Za málo peněz hodně muziky – právě to můžete čekat od bytových textilií, na kterých často stojí a padá útulný charakter domácností. Vhodně zvolené závěsy, povlečení, přehozy, ubrusy a další zástupci bytového textilu dokáží opravdové divy. Koukněte třeba interie.cz, kde najdete atraktivní zboží i ve výprodeji.

Moderní tapety jsou šik

Krok vedle neuděláte ani v případě moderní tapety. Její přítomnost pozvedne celkový dojem z interiéru o úroveň výše. Stačí si vybrat vkusný motiv! Aplikace je poměrně nenáročná zejména v případě vliesové tapety – na stěny se lepí za sucha. Nepatří sice k nejlevnějším, ale ušetřit můžete dekorací jediné (dominantní) stěny.

Upcyklace a kreativní tvoření

Kdo je šikovný, snadno si vytvoří spoustu věcí svépomocí. Třeba z dřevěných palet nebo jiných nebo staršího zařízení. Tzv. upcyklace spočívá v použití nepotřebných nebo odpadových materiálů na nové, lepší produkty. Na internetu najdete nespočet praktických návodů, jak vytvořit takřka cokoliv. Výsledek často vypadá znamenitě. Jen vás to bude stát spoustu volného času. Třeba v kreativní tvorbě najdete novou zálibu.

Komentáře