Foukaná izolace – optimální způsob zateplení domu

Metoda zateplení, která se nazývá foukaná izolace, naznačuje, že jedná se o způsob nanesení, neboli aplikování izolační hmoty na místo izolování, kde se za pomocí foukacího stroje vhání izolační materiál. Utíkají-li Vám peníze v domácím rozpočtu, je potřeba analyzovat kde. Nejčastěji samozřejmě v místech střechy, půdních prostor, obvodových zdí, sklepa, samozřejmě se ale může jednat o jiné části domu. Střechou se udává, že uniká až 25% tepla z domu! Drtivou část výdajů domácností tvoří dle statistik náklady za energie, uvádí se, že až 75% nákladů jde na vytápění. Z finančního hlediska je tato metoda velmi příznivá. Investice do foukané izolace se vrací během tří až pěti let. Pro své vynikající tepelně – izolační vlastnosti je minerální foukaná izolace jednou z nejvýhodnějších variant zateplení dutých prostor.

Vlastnosti a výhody foukané izolace

Pro své vlastnosti je minerální foukané izolace velmi žádaná. Je tvarově a objemové stálá, hydrofobní a nepodléhá plísním ani hnilobě. Pro své tepelně izolační účinnosti je dokonale prodyšná a umožňuje domu „dýchat“. Ze zdravotního hlediska je izolace absolutně nezávadná!

foukané izolacePři aplikování izolace nevzniká téměř žádný nepořádek při zateplování. Veškeré práce jsou dokončeny během jednoho dne. Izolování tak nenarušuje běžný provoz domu či objektu, kde by se shromažďoval přebytečný odpad. Izolace dokonale vytvoří vrstvu, která tak za zabraňuje tak vzniku tepelných mostů. Vydrží a je časově a objemově stálá a čas ji nedeformuje.

Foukané izolace nabízí firma izotom.cz po celé České republice (Praha, Plzeň, České Budějovice, Hradec Králové, Ostrava, Brno nebo Zlín.).

Komentáře