Jak levně nakoupit stavební materiál?

Čekají vás úpravy ve vašem domě nebo bytě? Pokud si najmete firmu, jenom se domluvíte na ceně a o nic se nestaráte. Pokud naopak chcete vše zvládnout svépomocí, je dobré mít na paměti, že budete muset vše nakoupit sami. Máme na mysli hlavně stavební materiál. Jak zajistit, aby bylo vše co nejlevnější?

Zjistěte si možnosti

Není ideální zamířit hned do prvního obchodu a zde vše nakoupit. V takovém případě se může stát, že zbytečně přeplatíte. Naším tipem je nutnost udělat si přehled. Zjistěte se možnosti a podívejte se na to, jaké stavebniny Praha existují. Právě to vám pomůže udělat si přehled o tom, kam bude nejlepší vyrazit. A co byste měli primárně sledovat a mapovat? Jsou to nejenom ceny, ale je to také:

  • Rozsah sortimentu
  • Dostupnost sortimentu
  • Možnost využití poradenství

Zamiřte k nejlevnějším

Jakmile máte jasný přehled o všech možnostech, které se nabízejí, je celkem jasné, co byste měli udělat. Vaším úkolem je v podstatě nutnost navštívit levné stavebniny Praha a zde pořídit to, co potřebujete. Myslete na to, že není výjimkou, že v některých budou mít levnější jednu věc, jinde zase druhou. Je na vás, zda se vám vyplatí ztrácet čas přejížděním jinam, nebo půjdete tam, kde vás celkový nákup všech potřebných položek bude stát nejméně. Toto už necháme výhradně jenom na vašem rozhodnutí.

Řekněte si o slevu

Slevy ve stavebnictví nejsou ničím výjimečným. Velmi často je mají třeba i samotní řemeslníci, kteří zde berou pravidelně. To ale neznamená, že by slevu nemohl dostat i běžný kupující, kterým můžete být právě vy. Samozřejmé těžko požadovat slevu v případě, kdy si kupujete jenom několik málo drobností. Naopak, na místě je poptávat slevu, pokud děláte celý větší nákup v jedněch stavebninách. Zde už firmě uděláte celkem zajímavý obrat a tak nemusí být žádným problémem to, že vám cenu zboží o něco poníží. Nebojte se zeptat.

Komentáře