Jaké podlahové krytiny jsou hitem?

Vybíráte vhodnou podlahu do svého interiéru? Nemusí to být nic jednoduchého, jelikož možností je celá řada. Které aktuálně dominují a jsou velkým hitem? Podívejte se společně s námi na trojici vybraných.

Vinylová podlaha

Jedna z nejmodernějších možností a velký hit současných interiérů. A to bez ohledu na to, zda bydlíte v domě nebo bytě. I známý web www.radyprovsechny.cz ji doporučuje. Není se čemu divit, jelikož určitě má co nabídnout z hlediska výběru. To proto, že existuje v mnoha motivech, které dokážou velmi věrně napodobit klasické dřevo. Navíc mnozí ocení, že se tento typ podlahy ani vzdáleně nepodobá klasickému nevzhlednému linoleu. A jaké jsou další přednosti, na které nelze zapomínat?

  • Snadná a rychlá pokládka
  • Jednoduchá údržba
  • Dobrá odolnost i životnost

Laminátová podlaha

Jdeme na variantu číslo dvě, která byla hojně využívaná hlavně v minulosti. I nyní je však součástí celé řady moderních interiérů. O čem mluvíme konkrétně? Je to laminátová podlaha. Pro mnoho lidí je spíše spojena s pojmem plovoucí podlaha. I tady je pozitiv v rámci bydlení celkem dost. Jak v podobě jednoduché pokládky, tak v podobě snadné údržby. Také zaujme její vzhled, který dokáže lépe imitovat klasické surové dřevo. Nevýhodou podlahy může být to, že na ní mohou být vidět škrábance, nebo že je příliš slyšet klapání botami.

Koberec

Třetí možností je klasický koberec. Výběr možností je opravdu velký, a to jak s ohledem na barvu nebo motiv včetně retro variant, tak i s ohledem na délku vlasu. Položení koberce zvládne také každý, a to doslova za několik málo minut. Co může být nevýhodou, to je celkové čištění. Klasická údržba je jednoduchá, jelikož stačí vzít vysavač a za pár minut je hotovo. Problém může nastat, pokud se objeví skvrna od tekutiny, bláta, nebo třeba jídla. Nejde ji jenom tak jednoduše odstranit, jako je tomu u podlah hladkých.

Komentáře