Nedostatek úložného prostoru? Vyřešte byt jednou provždy!

Věci, věci a zase věci. Nejen vy máte pocit, že vaše rodina má mnoho věcí a málo úložných prostor. Kam jen letos uskladníme věci po zimě pro příští rok? Zimní oblečení, kabáty a oteplovačky, ale hlavně sportovní vybavení – brusle, lyže, snowboardy, boty nebo lyžáky? Kam s tím vším, když skříně již praskají ve švech? Sklepní kóje není bezpečná a na balkoně si chcete zachovat sezení? Řešením je využití veškerého prostoru a odstranění tzv. hluchých míst.

Vyhoďte zbytečné věci, ostatní darujte

Změny v bytě nastartujte úklidem. Začněte vyhozením přebytečných věcí, starých novin, časopisů, papírů, ale i kabelů, nabíječek k dnes již neexistujícím telefonům, různých krabiček, dárkových obalů a dalších zbytečností, které zbytečně zaplňují prostor v bytě.

Knihy nevyhazujte, ale dejte do knihobudek. Další hodnotné věci, nepoužívané přístroje nebo funkční nádobí můžete zkusit ještě prodat nebo rovnou darovat charitě, příp. nabídnout někomu dalšímu přes darovací portál.

Už žádná hluchá místa!

Uklizeno? Teď je čas prostor zmapovat a navrhnout tak, aby nikde nebyla žádná hluchá místa. Prostory podél stěn vyplňte skříněmi až ke stropu, ve vyšších policích můžete skladovat sezónní oblečení a sportovní vybavení, pro které právě není ten správný čas.

Výběr skříní v obchodech je omezený, doprava i montáž jsou nad vaše síly? Ideálně si nechte vyrobit vestavěné skříně na míru, např. v truhlářství Praha. Vestavěnými skříněmi využijete maximálně prostor až ke stropu, zároveň máte možnost si upravit uspořádání a sestavit policový nebo šuplíkový systém podle svých požadavků. V chodbě lze vestavěné skříně osadit zrcadlem nebo doplnit věšáky, příp. nikou, abyste si mohli pohodlně obout boty před odchodem z bytu.

Nechte si prostor navrhnout

Nemáte představivost a nevíte, jak by se dal prostor upravit pro maximální využití? Nedokážete si představit různé dekory a kování v reálu? Nevíte, jak vnitřní prostor skříní a linky upravit? Dejte na rady odborníků. V truhlářství na Praze 5 vám projektant představí možnosti a zároveň vytvoří 3D návrh na míru. Navrhne nejen využití úložných prostor, ale např. i celé kuchyně včetně kuchyňské linky s ohledem na funkčnost, designové trendy, ale i ergonomii.

Komentáře